تعداد بازدید : 182 - تاریخ خبر : 1396/03/03 - 01:01
برگزاری نشست خبری طرح 1451

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، دکتر محمد حسین محمدزاده عصر امروز (سه شنبه ۲ خردادماه) در نشست خبری « آغاز طرح ملی قرآنی بشارت ۱۴۵۱ و برنامه‌های ماه مبارک رمضان » با بیان اینکه در این طرح شبکه‌های استانی همگی فعال شده‌اند، اظهار کرد: به پیشنهاد شبکه قرآن این طرح با مشارکت کشورهای جبهه مقاومت همچون عراق، سوریه ‌، لبنان و ... در عرصه بین‌المللی برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه قرآن و معارف سیما

وی ادامه داد: ویژگی این طرح این است که علاوه بر سوره‌های محوری ملک و واقعه که برای این طرح منظور شده است سعی شده از رشته‌های قرآنی همچون هنرهای قرآنی نظیر نقاشی، وبلاگ نویسی و ... بهره ببریم. پوشش رسانه‌ای توسط شبکه‌های استانی صدا و سیما انجام می‌شود و همین مسئله سبب اهمیت بیشتر این طرح می‌شود.

مدیرشبکه قرآن و معارف سیما تاکید کرد:‌عنوان بشارت به عنصر عدد ۱۴۵۱ اضافه شده به دلیل اینکه این نام ثابت بماند. طرح قرآنی ۱۴۵۱ در ماه مبارک رمضان با محوریت سوره ملک و در تابستان با محوریت سوره واقعه برگزار می‌شود. ما در اجرای طرح سعی کرده ایم از بهترین کارگردانان و تهیه کننداگن استفاده کنیم.

دکتر محمدزاده در ادامه با اشاره به ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان شبکه قرآن و معارف سیما تاکید کرد: 25 عنوان و ویژه برنامه برای ماه مبارک رمضان تقدیم مخاطبان می‌شود. ما سعی کرده‌ایم در تمام لحظات ماه مبارک رمضان بهترین برنامه‌ها را از بهترین مکان‌ها پخش کنیم. از جمله این برنامه‌ها، ویژه برنامه لحظات اذان گاهی بنام خلوت انس(ویژه سحر)از مشهد مقدس،یاد خدا(ویژه ظهر) از شاهچراغ شیراز و ضیافت الهی (ویژه افطار) از شهر مقدس قم است .ویژه برنامه شبانه‌ای به نام ماه نشان داریم که به معرفی قرآنیان در عرصه‌های مختلف تلاوت و حفظ می‌پردازد. سعی شده در این برنامه هنرها و مسائل قرآنی مطرح شود و به نوعی یک شب نشینی قرآنی تقدیم مخاطبان کنیم.

از دیگر برنامه‌های شبکه قرآن و معارف سیما در ایام ماه مبارک ویژه برنامه نمایشگاه قرآن است که به نام «رصد» در فواصل مختلف عصرگاهی تقدیم مخاطبان می‌شود. همچنین تلاوت‌های ناب و جذابی برای ماه مبارک رمضان داریم که این تلاوت‌ها در دو نوبت پخش می‌شود یکی بعد از سحر است که از آران و بیگدل تلاوت های قاریان پخش می‌شود و دیگری در انتهای شب است که این ویژه برنامه از مشهد مقدس تقدیم مخاطبان می‌شود.

دکتر محمد زاده در ادامه با بیان این مطلب که سخنرانی‌ها و برنامه‌های کارشناسان از جمله برنامه‌هایی است که مورد توجه مخاطبان شبکه قرآن است، عنوان کرد:‌سعی شده که در فواصل مختلف از بهترین کارشناسان و شناخته شده‌ترین آن‌ها استفاده کنیم از جمله این برنامه های کارشناسی سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی ساعت ۲۱:۱۵، حجت‌الاسلام و المسلمین ناصری ساعت ۱۴، آیت‌الله مصباح ساعت ۷:۳۰، آیت‌الله سبحانی ساعت ۹ ، ‌آیت‌الله مجتهی تهرانی ساعت ۵:۴۵ و سخنرانی‌های امام (ره) در ساعت ۱۵:۳۰ است.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما یادآور شد:‌در بخش‌های آموزشی ما برنامه مورد علاقه مخاطلبان یعنی « شمسه» داریم که در ماه مبارک رمضان این برنامه با سرفصل‌های آموزشی ترتیل قرآن کریم برای مخاطبان برنامه دارد و هر روز ساعت ۱۵ تقدیم علاقه‌مندان می‌شود. همچنین در شبکه قرآن سعی شده است که به محافل قرآنی ماه مبارک رمضان توجه ویژه ای شود و این محافل قرآنی در دو بخش یعنی ساعت ۹:۱۵ و ۱۷ به روی آنتن می‌رود. برنامه پرسمان که در سال ۹۵ کار خود را آغاز کرد و مورد تقدیر مقام معظم رهبری گرفت از دیگر برنامه‌های آموزشی شبکه قرآنی است و سعی شده در این برنامه به سوالات مخاطبان در حوزه مسائل تربیتی و دینی با حضور کارشناسان پاسخ داده شود.

محمدزاده افزود: برنامه‌های کوتاه تولیدی در زمینه ابطال و تواشیح داریم و سعی شده است در برنامه‌های ماه مبارک رمضان محورهای اصلی طرح بشارت ۱۴۵۱ با محتوای سبک زندگی اسلامی به مخاطبان ارائه شود. ما در نیمه ماه مبارک رمضان نیز جشن تولد شبکه قرآن را داریم و در شب‌های قدر وفات امام (ره) و ولایت امام حسن مجتبی (ع) ویژه برنامه‌های زیادی داریم. یکی از رویدادهای مهم جامعه قرآنی، دیدار آن‌ها در روز اول ماه مبارک رمضان با مقام معظم رهبری است که این برنامه در روز اول ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۶ تا اذان مغرب از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

در پایان این نشست، ازپوستر طرح بشارت ۱۴۵۱ رونمایی شد.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان